0 comments

Kuruluş Osman 19. Bölüm Fragmanı

Kuruluş Osman 19. Bölüm Fragmanı sitemizde yayınlandı. Kuruluş Osman’ın yeni bölümünde neler yaşanacak seyirciler heyecanla bekliyor. Kuruluş Osman yeni bölümü 30 Nisan 2020 Çarşamba günü saat 20:00 de ATV’de keyifle izleyebilirsiniz.

Kuruluş Osman dizisi 19. Bölümü 30 Nisan 2020 Çarşamba günü ATV’de yayınlanacak. Kuruluş Osman’ın bu hafta yayınlanacak yeni bölümünde neler yaşanacağı seyirciler tarafından merakla bekleniyor? Fragmanı izleyip, bölüm hakkındaki fikirlerinizi yorum kısmın da paylaşabilirsiniz.

KURULUŞ OSMAN 19. BÖLÜM DE NELER OLACAK?

Kuruluş Osman 19. Bölüm Fragmanı yayınlandı, dizi severler heyecanlan 19. Bölümü beklemeye devam ediyor. Geyhatu’nun Bizans prensesi Adelfa ile evlenerek kurmayı planladıkları Moğol-Bizans ittifakına engel olabilmek adına güçlerini pekiştiren Osman Bey ve Balgay; Geyhatu’yu arkasına alan Alişar ve Dündar’ın kurduğu oyunu bozmak için prensesi Osman Bey’in elinden almaya çalışacaklar. Gündüz Bey, Alişar’ın tecavüzlerinden Kayı Obası’nı koruyabilecek mi? Geyhatu, Osman Bey’in Bizans prensesi Adelfa’yı elinden almasına tepkisi ne olacak?

KURULUŞ OSMAN DIZI KONUSU:

O, kömür karası gözleriyle, gaza ve hürriyet ateşini yakacak. Adı, Ertuğrul Gazi oğlu Osman’dı… Karanlığın içinde ona yol gösteren “aşk” oluyor…

Kan ve gözyaşıyla sulanan topraklarda, gök ekini gibi biçilen; yedi göğü, yedi yeri, dağları, denizleri aşacak bir milletin rüyasını “aşkla” gördü.

Gücünü kılıcından değil, “aşktan” aldı… Zorbalığa adaletle; köleliğe hürriyetle direnen, tarihin gördüğü en büyük imparatorluğa adını “aşkla” verdi.

72 milleti kıran bozuk düzene karşı başkaldırı, mazlumların sessiz çığlığına umut, Kuruluş’un adı oldu…

Kuruluş Osman… 400 çadırlık bir obadan, “ilahi aşkla” kurulan bir cihan imparatorluğuna yürüyüşün hikayesi.

Yorum Yaz