0 comments

Uyanış Büyük Selçuklu 20. Bölüm Fragmanı

Uyanış Büyük Selçuklu 20. Bölüm Fragmanı sitemizde yayınlandı. Uyanış Büyük Selçuklu yeni bölümünde neler yaşanacak? Yeni bölümle alakalı tüm detaylar haberimizde bulabilirsiniz…

Uyanış Büyük Selçuklu yeni bölümü 8 Şubat Pazartesi günü saat 20:00 de TRT 1’de keyifle izleyebilirsiniz.

Uyanış Büyük Selçuklu 20. Bölüm Fragmanı da Neler Yaşanacak?

Uyanış Büyük Selçuklu 20. Bölüm Fragmanı son bölümde neler yaşanıyor? Dizi severler yayınlanan fragmanda ipucu arıyorlar. Zehirlenen Sultan Melikşah’ı yakın diyerek Kınık obasına götürüyorlar. Panzehirin peşine düşen Melik Tapar panzehirin formülünü bulup obaya dönüyorlar. Sultan Melikşah panzehirle kurtulmayı başarıyor. Sencer ise mahzendeki sandığın peşine düşüyor. Devletin tüm yükünü omuzlarında hisseden Sencer, bu görevi yerine getirebilecek mi? Melikşah bu zehirden kurtulmayı başaracak ve sonunda Sencer’in oğlu olduğunu kendisine söyleyecekler.

Uyanış Büyük Selçuklu 20. Bölüm Fragmanı izle!

Bolumfragmanlari.com Uyanış Büyük Selçuklu 20. Bölüm Fragmanı ile 8 Şubat Pazartesi günü TRT 1’de yayınlanacak. Uyanış Büyük Selçuklu yeni bölümünde neler yaşanacağı seyirciler tarafından merakla bekleniyor? Fragmanı izleyip, bölüm hakkındaki fikirlerinizi yorum kısmın da paylaşabilirsiniz.  

Uyanış Büyük Selçuklu Dizi Konusu

Aşkla, sırlarlar ve mücadele ile geçen destan olmuş bir yolculuk. Melikşah, Anadolu’nun tüm kapılarını Türklere açan Büyük Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan’ın ölümünden sonra tahta geçer. Aynı gün sürgünde olan eşi Kıpçak hatunu Başulu’yu doğum yaparken kaybettiği haberini de alıyor.  

Sultan Melikşah, Sultan Alparslan’dan aldığı Büyük Selçuklu Devleti’nin gücünü zirveye çıkarır. Fakat Selçuklu büyüdükçe düşmanlarda hem devletin içinde hem de dışında devleti yıkmak için mücadele ediyorlar. Doğumundan sonra kendi kaderinin devletle bir yazıldığı, ölümüne kadar da tek amacının devlete hizmet olacağı düşüncesiyle büyütülen Sencer, senelerce aldığı eğitimle bir kahramana dönüşen Sencer mücadeleye dolu dizgin devam edecektir.  

Melikşah ve Sencer düşmanlara karşı mücadele ederken en büyük destekçileri Nizamülmülk gibi liyakat sahibi devlet adamları, Gazalî gibi alimler, Ömer Hayyam gibi bilim adamları, Yusuf Hamedani gibi irfan sahibi önemli şahsiyetler olacaktır. 

Sitemizi Google Haberler de tıklayıp takip edebilirsiniz.

Yorum Yaz