0 comments

Uyanış Büyük Selçuklu 21. Bölüm 2. Fragmanı

Uyanış Büyük Selçuklu 21. Bölüm 2. Fragmanı sitemizde yayınlandı. Uyanış Büyük Selçuklu yeni bölümünde neler yaşanacak? Yeni bölümle alakalı tüm detaylar haberimizde bulabilirsiniz…

Uyanış Büyük Selçuklu yeni bölümü 15 Şubat Pazartesi günü saat 20:00 de TRT 1’de keyifle izleyebilirsiniz.

Uyanış Büyük Selçuklu 21. Bölüm 2. Fragmanı da Neler Yaşanacak?

Uyanış Büyük Selçuklu 21. Bölüm 2. Fragmanı son bölümde neler yaşanıyor? Dizi severler yayınlanan fragmanda ipucu arıyorlar. Melikşah Zehirden kurtulur ve düşmanlarına büyük darbe vuruyor. Sencer, Kınık Obasında bey seçiliyor. Sencer Turnayı istemeye Bey olarak geleceğini söyler. Tacimülk ve Sabbah hainlikte iş birliği içinde oldukları yaptıkları tuzakla belli oluyor. Sencer’in bey olması düşmanlarına karşı elinde inanılmaz bir koza dönüşecektir. Melikşah’ın Kardeşi Saraya gelip gizli olan oğlunu bildiğini söyleyecektir. Sencer Turna’yı isterken, Faysal Turna’nın babasını zehirleyecek. Bu şekilde bu izdivaca engel olmaya çalışacaktır. Bu olaydan sonra Sencer Melik olarak ilan edilecek mi?

Uyanış Büyük Selçuklu 21. Bölüm 2. Fragmanı izle!

Bolumfragmanlari.com Uyanış Büyük Selçuklu 21. Bölüm 2. Fragmanı ile 15 Şubat Pazartesi günü TRT 1’de yayınlanacak. Uyanış Büyük Selçuklu yeni bölümünde neler yaşanacağı seyirciler tarafından merakla bekleniyor? Fragmanı izleyip, bölüm hakkındaki fikirlerinizi yorum kısmın da paylaşabilirsiniz.  

Uyanış Büyük Selçuklu Dizi Konusu

Aşkla, sırlarlar ve mücadele ile geçen destan olmuş bir yolculuk. Melikşah, Anadolu’nun tüm kapılarını Türklere açan Büyük Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan’ın ölümünden sonra tahta geçer. Aynı gün sürgünde olan eşi Kıpçak hatunu Başulu’yu doğum yaparken kaybettiği haberini de alıyor.  

Sultan Melikşah, Sultan Alparslan’dan aldığı Büyük Selçuklu Devleti’nin gücünü zirveye çıkarır. Fakat Selçuklu büyüdükçe düşmanlarda hem devletin içinde hem de dışında devleti yıkmak için mücadele ediyorlar. Doğumundan sonra kendi kaderinin devletle bir yazıldığı, ölümüne kadar da tek amacının devlete hizmet olacağı düşüncesiyle büyütülen Sencer, senelerce aldığı eğitimle bir kahramana dönüşen Sencer mücadeleye dolu dizgin devam edecektir.  

Melikşah ve Sencer düşmanlara karşı mücadele ederken en büyük destekçileri Nizamülmülk gibi liyakat sahibi devlet adamları, Gazalî gibi alimler, Ömer Hayyam gibi bilim adamları, Yusuf Hamedani gibi irfan sahibi önemli şahsiyetler olacaktır. 

Sitemizi Google Haberler de tıklayıp takip edebilirsiniz.

Yorum Yaz