0 comments

Uyanış Büyük Selçuklu 22. Bölüm 2. Fragmanı

Uyanış Büyük Selçuklu 22. Bölüm 2. Fragmanı sitemizde yayınlandı. Uyanış Büyük Selçuklu yeni bölümünde neler yaşanacak? Yeni bölümle alakalı tüm detaylar haberimizde bulabilirsiniz…

Uyanış Büyük Selçuklu yeni bölümü 22 Şubat Pazartesi günü saat 20:00 de TRT 1’de keyifle izleyebilirsiniz.

Uyanış Büyük Selçuklu 22. Bölüm 2. Fragmanı da Neler Yaşanacak?

Uyanış Büyük Selçuklu 22. Bölüm 2. Fragmanı son bölümde neler yaşanıyor? Dizi severler yayınlanan fragmanda ipucu arıyorlar. Silahların üretildiği yere haçlılar baskın yapar. Başlarında Melik Tapar ve tüm askerler kılıçtan geçiriliyor. Melik Tapar ise bu ölümcül yaralardan kurtulabilecek mi? Sencer Şelemzarda ki isyanı bastırıp, isyan edenlerin kellesini alıyor. Melik Tapar ölecek mi? Melik Tapar’ın diziden mi ayrılacak? Melik Tapar tarihte, Melikşah tan sonda tahta geçtiği biliniyor. Tahminlerimiz ölümcül yaralardan kurtulacağı yönündedir.

Uyanış Büyük Selçuklu 22. Bölüm 2. Fragmanı izle!

Bolumfragmanlari.com Uyanış Büyük Selçuklu 22. Bölüm 2. Fragmanı ile 22 Şubat Pazartesi günü TRT 1’de yayınlanacak. Uyanış Büyük Selçuklu yeni bölümünde neler yaşanacağı seyirciler tarafından merakla bekleniyor? Fragmanı izleyip, bölüm hakkındaki fikirlerinizi yorum kısmın da paylaşabilirsiniz.  

Uyanış Büyük Selçuklu Dizi Konusu

Aşkla, sırlarlar ve mücadele ile geçen destan olmuş bir yolculuk. Melikşah, Anadolu’nun tüm kapılarını Türklere açan Büyük Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan’ın ölümünden sonra tahta geçer. Aynı gün sürgünde olan eşi Kıpçak hatunu Başulu’yu doğum yaparken kaybettiği haberini de alıyor.  

Sultan Melikşah, Sultan Alparslan’dan aldığı Büyük Selçuklu Devleti’nin gücünü zirveye çıkarır. Fakat Selçuklu büyüdükçe düşmanlarda hem devletin içinde hem de dışında devleti yıkmak için mücadele ediyorlar. Doğumundan sonra kendi kaderinin devletle bir yazıldığı, ölümüne kadar da tek amacının devlete hizmet olacağı düşüncesiyle büyütülen Sencer, senelerce aldığı eğitimle bir kahramana dönüşen Sencer mücadeleye dolu dizgin devam edecektir.  

Melikşah ve Sencer düşmanlara karşı mücadele ederken en büyük destekçileri Nizamülmülk gibi liyakat sahibi devlet adamları, Gazalî gibi alimler, Ömer Hayyam gibi bilim adamları, Yusuf Hamedani gibi irfan sahibi önemli şahsiyetler olacaktır. 

Sitemizi Google Haberler de tıklayıp takip edebilirsiniz.

Yorum Yaz