0 comments

Uyanış Büyük Selçuklu 23. Bölüm Önizleme

Uyanış Büyük Selçuklu 23. Bölüm Önizleme sitemizde yayınlandı. Uyanış Büyük Selçuklu yeni bölümünde neler yaşanacak? Yeni bölümle alakalı tüm detaylar haberimizde bulabilirsiniz…

Uyanış Büyük Selçuklu yeni bölümü 1 Mart Pazartesi günü saat 20:00 de TRT 1’de keyifle izleyebilirsiniz.

Uyanış Büyük Selçuklu 23. Bölüm Önizleme de Neler Yaşanacak?

Uyanış Büyük Selçuklu 23. Bölüm Önizleme son bölümde neler yaşanıyor? Dizi severler yayınlanan fragmanda ipucu arıyorlar. Tapar İyileşip ayağa kalkıyor. Melikşah oğlunun intikamını alıyor. Başulu’nun mezarını açtırmaya kalkması ve bu yüzden Melikşah ile tartışmasını haber alacak olan Terken; baba ile oğulun arasını açmaya bile muktedir olan bu tehlikeli sırrı öğrenmek için harekete geçecek midir? Melikşah’ın ordu pazarından ayrıldığı haberini alan Markus oraya bir baskın düzenlemişti. Markus’un baskını neticesinde ağır yaralanan Tapar ölecek midir? Oğluyla son konuşması çok sert geçen ve ona tokat atan Melikşah’ın içi vicdan azabıyla dolacaktır.

Uyanış Büyük Selçuklu 23. Bölüm Önizleme izle!

Bolumfragmanlari.com Uyanış Büyük Selçuklu 23. Bölüm Önizleme ile 1 Şubat Mart günü TRT 1’de yayınlanacak. Uyanış Büyük Selçuklu yeni bölümünde neler yaşanacağı seyirciler tarafından merakla bekleniyor? Fragmanı izleyip, bölüm hakkındaki fikirlerinizi yorum kısmın da paylaşabilirsiniz.  

Uyanış Büyük Selçuklu Dizi Konusu

Aşkla, sırlarlar ve mücadele ile geçen destan olmuş bir yolculuk. Melikşah, Anadolu’nun tüm kapılarını Türklere açan Büyük Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan’ın ölümünden sonra tahta geçer. Aynı gün sürgünde olan eşi Kıpçak hatunu Başulu’yu doğum yaparken kaybettiği haberini de alıyor.  

Sultan Melikşah, Sultan Alparslan’dan aldığı Büyük Selçuklu Devleti’nin gücünü zirveye çıkarır. Fakat Selçuklu büyüdükçe düşmanlarda hem devletin içinde hem de dışında devleti yıkmak için mücadele ediyorlar. Doğumundan sonra kendi kaderinin devletle bir yazıldığı, ölümüne kadar da tek amacının devlete hizmet olacağı düşüncesiyle büyütülen Sencer, senelerce aldığı eğitimle bir kahramana dönüşen Sencer mücadeleye dolu dizgin devam edecektir.  

Melikşah ve Sencer düşmanlara karşı mücadele ederken en büyük destekçileri Nizamülmülk gibi liyakat sahibi devlet adamları, Gazalî gibi alimler, Ömer Hayyam gibi bilim adamları, Yusuf Hamedani gibi irfan sahibi önemli şahsiyetler olacaktır. 

Sitemizi Google Haberler de tıklayıp takip edebilirsiniz.

Yorum Yaz