0 comments

Ya İstiklal Ya Ölüm 9-10. Bölüm Fragmanı

Ya İstiklal Ya Ölüm 9-10. Bölüm Fragmanı sitemizde yayınlandı. Ya İstiklal Ya Ölüm’ün yeni bölümünde neler yaşanacak seyirciler heyecanla bekliyor. Ya İstiklal Ya Ölüm yeni bölümü 13 Nisan 2020 Pazartesi akşamı saat 20:00 de TRT 1’de keyifle izleyebilirsiniz.

Ya İstiklal Ya Ölüm dizisi 9-10. bölümüyle 13 Nisan 2020 Pazartesi günü TRT 1’de yayınlanacak. Ya İstiklal Ya Ölüm’ün bu hafta yayınlanacak yeni bölümün fargmanında neler yaşanacağı seyirciler tarafından merakla bekleniyor? Fragmanı izleyip, bölüm hakkındaki fikirlerinizi yorum kısmın da paylaşabilirsiniz.

YA İSTIKLAL YA ÖLÜM 9-10. BÖLÜM FRAGMANI NELER OLUYOR?

Milli mücadele için Anadolu’ya silah sevkiyatı yapan Topkapılı Mehmet ve arkadaşları,  kendilerini yakalayan İngiliz askerlerinden, son anda kurtulurlar. Mustafa Kemal’e suikast yapmak için görevlendirilen Mustafa Sagir ise planının bir sonraki aşaması için Ankara’ya geçmek istemektedir ve bunun için de formaliteden bir cemiyet kurar. Milli mücadeleye yardım için geçişleri onaylayan mühür de Hüsamettin Beydedir, fakat Hüsamettin Bey bu duruma biraz tedbirli yanaşmakta ve Mustafa Sagir’in ajan olabileceği konusunda endişeler taşımaktadır.
 
Salih Hulusi Paşa hükümetinin istifa ettiği haberi ortalığı karıştırmıştır. Yeni hükümeti Damat Ferit Paşa’nın kuracağı söylentisi hızla yayılmaktadır. Bu durum milli mücadele yanlılarını tedirgin ederken, karşıtlarını coşturmakta, tarafsızları ise daha temkinli olmaya ve milli mücadeleye mesafeli durmaya itmektedir. Damat Ferit Paşa hükümetinin başa geçmesi milli mücadele yanlılarını da tedirgin etmiştir, çünkü İngilizleri bir süredir oyalayan Salih Hulusi Paşa’nın aksine Damat Ferit Paşa İngilizler ile iş birliği içindedir. Ferit Paşa, Anadolu’daki milli mücadeleye katılan herkesi isyancı olarak görmektedir. Damat Ferit Paşa bununla kalmayarak kendine yakın gazetecilere milli mücadele yanlıları hakkında yalan haberler yaptırmakta, Şeyhülislam aracılığıyla fetvalar verdirmekte ve Kuva-yi Milliye’ye karşı Kuva-yi İnzibatiye ordusunu kurdurup, Anadolu’da çeşitli isyanlara da açıktan destek vermektedir.

Yorum Yaz